Birlikte Neler Yaparız

Her dinlediğinizde içinizi kıpır kıpır eden latin müziği eşliğinde latin dansları...

SALSA
"Kübalılar yürümez,dansederlermiş; Kübalılar konuşmaz,şarkı söylerlermiş!"
Salsa'yı tarif etmek kolay değildir. Salsayı kimler buldu? Kübalılar mı, yoksa Porto Rikolular mı? Gerçekte salsa birçok Latin ve Afro-Caribbean danslarının birleşimidir. Herbiri, salsanın gelişiminde önemli rol oynamışlardır . Tabii Küba'ya, salsanın orijini ve ortaya çıkışının temellerini atması bakımından hakkını vermeliyiz… Salsa bir çeşit "serbest stil" dans ya da "sokak dansı" olduğu için dünyada dans eden sayısı kadar çok sayıda Salsa stili bulunmaktadır.

TANGO
Heyecanı, hüznü, bireyselliği, iktidarı,aynı zamanda esareti, tutkuyu, aşkı,paylaşmayı,belki de kavuşamamayı yani hayata dair çok şeyi içinde barındıran tangoyu yaşayarak öğreniyoruz…Sadece hissedin!

SAMBA
16. y.y.'da Potekizliler, Angola ve Congo'dan Brezilya'ya köle ihraç etmiştir. Bu köleler beraberlerinde Batuque, Caterete ve Embolada gibi kendi danslarını da getirmişlerdir. 1830'lu yıllarda zenci danslarından eklenen figürlerle, body roll ve sway (yuvarlama ve eğilme) lerin kullanılmasıyla daha karma bir dans halini almıştır. Daha sonra Copacabana gibi karnaval adımları da eklenmiştir.

CHA CHA 
İngiliz dans eğitmeni Pierre Margolie 1952 yılında Kübayı ziyaret ettiğinde, Rumba'nın bazen fazladan vuruşlarla dans edildiğini farketmiştir. Bunun Danzon ve Montuno adlı iki Küba dansının karışımıyla ortaya çıktığı söylenir.

MODERN WALTZ
19. yy başında "Waltzen" Almanya ve Avusturya'nın birçok bölgesinde popüler oldu. Bu dans her bölgede kendi adını taşıyan değişik versiyonlarla yapıldı. Bunlardan en önemlisi Yukarı Avusturya'nın Landl ob der Enns bölgesinde yapılan Landler adıyla bilinen versiyonudur.

Dans
BİZİMLE TANIŞMAK İSTERMİSİNİZ ?